mandachisme

blogu' lu' Mandache

Menu
  • Despre Mandache
  • Povești cu sâmburi de adevăr
  • Povestiri HIPSTERice
  • Când ies #cubicla
  • Contacta-m-ai
Menu

Simte-te (si mai) femeie!

Posted on February 5, 2013 by

    “Cand viata-ti da lamai, faci limonada!”  Si nu faci una proasta, sa te umpli de acreala, ci faci una buna, cu menta, gheata si miere, care sa-ti placa si care sa-ti satisfaca gustul si sa te racoreasca intr-o zi de vara fierbinte.

      Dar cand viata iti da posibilitati, si sa alegi ceea ce te reprezinta cu adevarat… Ce alegi? Alegerea poate fi simpla cand te regasesti si incerci sa vezi altfel unele lucruri. De exemplu, poate o lenjerie buna si frumoasa  sa-ti faca viata mai… roz? Sau mai neagra? Sau dantelata? Sau mov? Sau mai mult fara, dar si cu putin “cu” ? Sau… cum iti place tie?! Oare o sa gasesti lenjerie intima la Axami, si sa nu mai cauti aiurea?

     Esti femeie! Si vrei sa fii vazuta ca o femeie. Atragatoare. Mai ales in viata, relativ intima. Orice femeie vrea sa se simta bine, fie ca este privita sau nu, de cineva. De ce sa-ti iei si sa porti o pseudo-lenjerie, care a fost si scumpa dar sta pe tine ca pe un… barbat? Si in loc sa atragi privirile barbatului de langa tine, el prefera sa stea cu laptopul in brate tolanit, jucandu-se Solitaire si Backgammon, si butonand mouse-ul, in loc sa te… butoneze pe tine! 

    Nu mai bine faci tu ceva, sa schimbi? Nu ai vrea ca tu sa fii ca o lamaie, si sa dai nastere la limonada buna si racoroasa, savurata in miez torid de vara?! Sa fii stoarsa, si stoarsa. si stoarsa … de placeri nebanuite, cum numai o femeie… stii tu, ce vreau sa zic.

LenjerieAxami_CourdAmour coperta

   Totul poate incepe, lejer, cu un ochi critic aruncat tie, si dorinta de transformare, si sa ai puterea sa te schimbi. Mai ales de haine. 🙂 Adica sa-ti schimbi atitudinea, si lasand asta sa se vada prin lenjeria pe care o poti purta, si astfel starnind pasiuni nebanuite. Pasiuni de care nu te credeai in stare, si acum se pare ca viata ta poate avea alte valente…

        “Da, dar eu nu arat ca cele din reclame…”   marimi mari

   Pai nici nu trebuie. Primul pas spre frumos  este o imagine buna. Cu sutiene fade si body-uri desirate dupa prima purtare, cumparate din hypermarketuri, nu prea ai cum sa-ti faci o imagine. Poate, doar “de duzina” cu o senzatie acra de ieftin si usor dezgust, dar vorba aia: “lasa, ba, ca merge si asa! cui nu-i place, sa nu se uite”

     Nu merge! Doar daca te complaci aiurea, intr-o semiobscuritate univalenta si terna.        Imaginea, acea IMAGINE,  ti-o creezi cu articolele potrivite fizicului tau. Nu conteaza ca esti slaba, ca esti mai plinuta, cu sau fara sani, mici sau mari, iar fundul te face sa te asezi cu grija, ca nu cumva…  Totul este sa te pui in valoare cu lucruri de valoare estetica. Aici este alternativa la tot ce ai cumparat pana acum,..

    Acum poti deschide ochii,  sa te privesti, si sa observi cum ochii care mai inainte erau tintuiti in ecranul laptopului, sunt acum lipiti de tine. Si se uita mirati si hulpavi, neincrezatori ca poate fi totusi aievea, si ar vrea sa te inhate ca nu cumva sa plece fata morgana.

   Cum s-a intamplat magia?  Nu e magie. Este o alta viziune, si pus in practica. Tu esti cea care a schimbat totul. In primul rand pe tine si felul tau de a fi perceputa. Ceea ce porti acum a completat totul pana la refuz, fortandu-te sa-ti arati feminitatea in toata spledoarea cu care natura te-a inzestrat, Splendoarea de a fi femeie, si de a fi iubita, privita, atinsa, dorita, superioara sau docila. Tu cum te vezi? Dar cu slip brazilian sau babydoll?

    Fanteziile de care nu te credeai in stare, si care nici el nu stia ca pot fi traite alturi de tine, te vor teleporta intr-o lume noua, atipica. Pentru ca vei trai in acelasi spatiu, dar acum transformat  dupa trairile tale si cu ajutorul celor de la Axami – lenjerie de lux.

babydollbodystocking-axami-pia-v-3110

Category: Povești cu sâmburi de adevăr

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

mandache pe youtube

Caută-mă la postări

Astea-s “calde”:

  • Doar o vorbă să-ți mai spun: Nu mănânci algoritmi, mănânci pui! March 15, 2026
  • Păi da’ nu mă înscriu eu in Spring SuperBlog 2026? March 1, 2026
  • A început sezonul în care HR-ul face magie, iar managerii de buget fac febră (P) December 2, 2025
  • Breaking news! Un chatbot înțelege ce vreau să spun din prima. Oamenii… încă nu (P) November 27, 2025
  • Acel moment când pedalele sunt opționale, dar plasturii obligatorii – mic ghid de supraviețuire al orgoliului masculin (P) November 24, 2025
  • Despre cum e să fii chiriaș în propria casă când pisica devine unicul proprietar – mic ghid de supraviețuire (P) November 20, 2025
  • Nu știu ce fac, dar pare că iese ceva bun – mic-îndrumar al amatorului profesionist (P) November 18, 2025
  • Am dăruit o brățară Anyoli fără motiv. Și a fost cel mai frumos motiv (P) November 13, 2025

SB nu tace, SB face, SB se intoarce! SuperBLog 2025

mandache pe vimeo
© 2026 mandachisme | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme