(prima parte a povestii este AICI) Cu banii de pe el si de pe obiective mi-am luat Samsungul. De ce Samsung si nu Olympus, Fuji, Lumix, Sony, Canon sau Nikon? Nu stiu, asa am rezonat eu cu Samsungul. Si cu pretul in functie de ceea ce oferea. Asa am aflat ca pot sa-mi incarc camera…
Tag: 1000d
De ce m-am lăsat de DSLR? (I)
Am avut DSLR din 2010 cand mi-am luat de la f64 un Canon 1000D. Trebuie sa mai mentionez faptul ca am fost ”Canonist” de prin 2006 cand am avut primul Canon. Un A430, parca. Adica am avut primele compacte ce aveau sub capotă 4 megapixeli mari si lati. Avea si filmare cu sunet si zoom….

